вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane szybko się zużywają i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od należytego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony i ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanieść kolejne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów wersja płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий